„Inovacijų savaitė“ šiemet kviečia pažinti išmaniesiems miestams pritaikytus sprendimus. Dažnai girdimas, pabodęs (?), tačiau nevienareikšmiškai suprantamas buzzwordas „išmanus“ atidarymo renginio metu buvo atiduotas į pačių inovatorių ir technologijų entuziastų rankas. Dėl to lankytojus pirmiausia pasitiko ne prezentatoriai, bet savo naujoves demonstruojantys Kauno MTP, KTU ir partnerių inovacijų bendruomenės kūrėjai.
Išmaniųjų produktų parodoje lankytojai galėjo susipažinti su Kauno MTP bendruomenėje įsikūrusios įmonės „Energenas“ sukurta „Hortiled“ lempa. Ryškiu spalvų spektru išsiskiriantis įrenginys ne tik vizualiai atkreipia dėmesį į po juo auginamus sodinukus, bet ir, suprogramuotas skirtingais būdais, gali suteikti augalui papildomų savybių. Pavyzdžiui, su specialistais sukūrę specifinį apšvietimo algoritmą galėsite užsiauginti saldesnius ir sultingesnius pomidorus.
MB „Fidens“ komanda lankytojams leido patiems palaikyti rankose elektroninius virpesius sukuriantį ir taip rankų drebėjimą mažinantį prietaisą. Tokiu principu veikiantis įrenginys šiuo metu testuojamas su realiais, nuo tremoro kenčiančiais pacientais ir tai veikia – tyrimų rezultatai rodo komfortiškesnį tiriamųjų prisitaikymą atlikti kasdienius darbus.
Pamatyti kauniečių vystomą gliukozės kraujyje matuoklį „Gluco Care“ kvietė jaunų tyrėjų komanda. Įrenginys turėtų matuoti gliukozės kiekį kraujyje be tiesioginės intervencijos į žmogaus kūną. Pasitelkiant bioimpedanso, šviesos absorbcijos ir temperatūros pokyčių matavimus gliukozės kiekis kraujyje bus sekamas nuolatos, o duomenys siunčiami į išorinį prietaisą – išmanųjį laikrodį arba telefoną.
Medicininės programinės įrangos kūrėjų, „Softnetos“ komandos plėtojama medicininė programinė įranga prisideda prie vieningos medicininių duomenų bazės sukūrimo – pacientas, būdamas bet kurioje miesto gydymo įstaigoje, gali gauti prieigą prie savo duomenų, tad nebereikia nešioti savo tyrimų rezultatų, rentgeno nuotraukų skirtingoms gydymo įstaigoms.
Lankytojų dėmesio sulaukė ir „Rubedo sistemų“ kuriamas dirbtinis intelektas robotams-vežėjams-nešėjams ir visų galų meistrams, išgelbėjantiems žmones nuo nuobodžių, rutininių ir fiziškai sunkių darbų. Kitas dalyvis, KTU mokslininkų įkurta įmonė „Holtida“ pristatė holograminius sprendimus duomenų verifikacijai - kuriamus aukšto apsaugos lygio ženklus.
Renginį atidarė Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, įjungęs inovacijų mygtuką ir taip pradėjęs antrąją, kitiems – ne mažiau įdomią, „Inovacijų savaitės“ dalį – pranešimų, konferencijų ir viešųjų diskusijų laiką. KTU Dr. Dalius Misiūnas pakvietė auditoriją penkioms provokacijoms Lietuvai. Mokyti vaikus naujų kalbų, o ypač – programavimo, kviesti užsienio profesorius į Lietuvą, leisti klysti ir kurti atviras inovacijų bendruomenes – siūlė pranešėjas. Kažkur gyvai matyti pavyzdžiai? Na taip, pranešėjas pasitelkė inovacijų lyderių taikomas taisykles, vedančias į rinkai priimtinų naujovių kūrimą.
Komunikacijos agentūrų „New!”, „SuperYou”, „Godspeed” įkūrėjas ir partneris Tomas Ramanauskas kvietė pasakoti istorijas. Pasak pranešėjp, miesto komunikacijai būtina savybė yra aukščiau inovacijų, visos naujovės ir išradimai tėra priemonės istorijai papasakoti. „Inovuokite pasakodami istorijas. Visos sukurtos inovacijos pasakoja istorijas. Tiesa, jos turi būti tęstinės, ne pavienės. Juk negalite sukurti „wow“ efekto vieną kartą ir tikėtis, kad apie jį pasakos visus metus – pasiruoškite istorijomis stebinti nuolat“,– pastebi T. Ramanauskas.
Dalyviai taip pat klausėsi daiktų interneto plėtotojo Dariaus Pečkio iš „Singletono“ ir robotikos entuziasto, „Rubedo sistemas“ reprezentuojančio, Lino Vaitulevičiaus pranešimų. Šie Kauno MTP inovacijų bendruomenės kūrėjai pristatė savo kuriamų naujovių įtaką miesto infrastruktūrai.
Tiesa, šia konferencija „Inovacijų savaitė 2017“ tik prasideda – susitiksime kituose renginiuose visoje Lietuvoje. Daugiau apie tai...