![]() |
|
ES bendroji mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Horizontas 2020“ |
|
Programos „Horizontas 2020“ tikslas – kurti žinių ir inovacijų visuomenę, prisidėti prie „Europos 2020“ (iniciatyva „Inovacijų sąjunga“) įgyvendinimo ir Europos mokslinių tyrimų erdvės kūrimo. Šiuo metu įgyvendiname šiuos „Horizontas 2020“ programos projektus: |
Bendras projekto GreenTech 2.0 tikslas - užmegzti strateginę partnerystę tarp žaliųjų technologijų klasterių, siekiant didinti jų kompetenciją ir teikti naujas paslaugas MVĮ. Atsižvelgiant į žaliųjų technologijų įmonių specifiką ir sektoriaus poreikius, GreenTech 2.0 projektu siekiama išplėsti dalyvaujančių klasterių paramos paslaugas, kad būtų remiamos žaliųjų technologijų sektoriuje veikiančios MVĮ, siekiančios atsparių, tvarių ir žiedinių verslo modelių įgyvendinimo ir technologinių inovacijų.
Urban Tech padeda paspartinti Europos MVĮ konkurencingumą pateikiant rinkai naujus arba gerokai patobulintus didesnės vertės (aukštesnės kokybės, prieinamesnius, ekologiškai inovatyvius, efektyviai išteklius naudojančius ir tarptautiniu mastu pritaikomus) produktus ir paslaugas. Ilgalaikėje perspektyvoje (strateginis tikslas) Urban Tech diegs inovacijas ir didins Europos sveikatos technologijų, išmaniųjų miestų ir ekologiškų technologijų pramonės šakų konkurencingumą pasaulyje.
Projekto vertės pasiūlymas
- Siūlyti novatoriškus sprendimus tarpsektoriniams ir tarpvalstybiniams iššūkiams spręsti, tiek viešajam, tiek privačiam sektoriui.
- Suburti įvairias pramonės vertės grandinės suinteresuotąsias šalis, kad jos bendradarbiautų ir kartu diegtų inovacijas.
- Remti MVĮ ir pradedančiąsias įmones, kad jos galėtų didinti savo sprendimų ir produktų mastą pasauliniu mastu.
- Pažangi klasterių ir inovacijų paramos organizacijų iš 9 šalių partnerystė, verslumo ir inovacijų paramos priemonių MVĮ ir startuoliams teikėjai, tarpininkai tarp visuomenės suinteresuotųjų šalių poreikių ir sprendimų teikėjų. Partnerių tinklas, vienijantis 3 500 pradedančiųjų įmonių ir MVĮ, ir platesnė aprėptis, apimanti 20 000 įmonių.
![]() |
|
Žmogiškųjų resursų kompetencijų ugdymui skirta programa |
|
Kauno MTP darbuotojai yra skatinami nuolat gilinti specifines inovacijų vadybos, projektų valdymo, technologijų perdavimo žinias. Tai yra vykdoma tematinių seminarų metu. Tačiau didesnioji žinių dalis įgyjama dalyvaujant ir įgyvendinant tęstinio mokymo programos Erasmus+ projektus. Ypatingas dėmesys skiriamas projektams, kurių tematika yra susijusi su verslumo, inovatyvumo skatinimu bei ugdymu, taip pat specifinių žinių įgijimui inovacijų paramos paslaugų tematikose. Programa „Erasmus+“ apima buvusias (2007–2013) ES švietimo, profesinio mokymo, jaunimo ir sporto finansavimo programas: Mokymosi visą gyvenimą programą („Comenius“, „Erasmus“, „Leonardo da Vinci“, „Grundtvig“), programą „Veiklus jaunimas“ ir penkias tarptautines bendradarbiavimo programas („Erasmus Mundus“, „Tempus“, „Alfa“, „Edulink“ ir bendradarbiavimo su pramoninėmis šalimis programą). Tokia integruota programa padeda lengviau suprasti finansavimo galimybes. Suteikiant paramą mokymo ir mokymosi metodų gerinimui, naujoms mokymo programoms, švietimo įstaigų darbuotojų ir su jaunimu dirbančių asmenų profesiniam tobulėjimui bei skatinant aktyvesnį įmonių ir švietimo įstaigų bendradarbiavimą, didinama švietimo, mokymo, jaunimo įstaigų ir sistemų kokybė bei aktualumas. Kauno MTP prioritetą teikia antrajam pagrindiniam „Erasmus+“ programos veiksmui „Bendradarbiavimas inovacijų ir dalijimosi gerąja patirtimi tikslais“, kuris skirtas švietimo, mokymo ir jaunimo įstaigų bei organizacijų ir įmonių partnerystei kurti ir gerinti. Šiuo metu įgyvendiname šiuos Erasmus+ programos projektus: |
Projekto tikslas - sumažinti spragą tarp mokslinių tyrimų dirbtinio intelekto (DI) ir mašininio mokymosi (MM) srityse bei jų pramoninio pritaikomumo sprendžiant PRAMONĖS 4.0 paradigmas. DI pagerina duomenų surinkimą ir apdorojimą, kurie paprastai yra reikalingi Pramonės 4.0 paradigmoms spręsti. Tai leidžia optimizuoti pramoninius procesus panaudojant greitus, lengvai apdorojamus ir efektyvius algoritmus. Akademiniai moksliniai tyrimai DI srityje vystėsi kuriant sudėtingus ir daug išteklių reikalaujančius algoritmus, kuriems reikalinga į debesiją orientuota architektūra. Tuo tarpu pramonėje duomenų surinkimui naudojama architektūra daugeliu atvejų yra paskirstyta, fragmentuota ir ribojama išteklių. Naujausi tyrimai parodė, kad reikia pereiti prie decentralizuoto DI naudojimo, kai duomenų analizės algoritmai vykdomi tiesiai iš aparatinės pusės („šalia vartotojo“). Kadangi tai ateitis, tampa akivaizdu, kad reikalinga nauja DI ir MM ekspertų karta, gebanti pritaikyti šias technologijas pramonės poreikiams ir sustiprinti jų, kaip pagrindinių 4-osios pramonės revoliucijos dalyvių, vaidmenį.
Projektu siekiama, atsižvelgiant į naują pandemijos situaciją ir skaitmeninių įrankių poreikius, tobulinti ir pritaikyti darbo metodikas bei priemones, naudojamas siekiant padėti ir skatinti moterų verslumą.
Projekto tikslinė grupė – verslus jaunimas, jaunos moterys verslininkės, jaunimo užimtumo darbuotojai.
Pagrindinis projekto rezultatas bus gerosiomis praktikomis paremtos mokymo programos sukūrimas jaunimo darbuotojams, siekiant pagerinti ir pritaikyti jų įgūdžius naujai COVID19 situacijai bei kaip priderinti savo darbą prie naujos realybės, panaudojant skaitmeninius, internetinius ir alternatyvius metodus bei įrankius. Kiti projekto ATHENA siekiai:
- tobulinti darbo su jaunimu metodikas, skatinančias jaunų moterų verslumą, ypač diegiant prie COVID19 situacijos pritaikytas strategijas;
- didinti jaunimo darbuotojų ir sprendimus priimančių asmenų informuotumą ir žinias apie naujas prie COVID19 pritaikytas strategijas, skatinančias jaunų moterų verslumą;
- palyginti situacijas įvairiose Europos šalyse ir keistis žiniomis bei patirtimi tarp šalių partnerių;
- rinkti gerąsias prie COVID19 situacijos pritaikytas praktikas jaunų moterų verslumo rėmimo srityje;
- sukurti tvarias ir pritaikomas žinias, kurios bus įgyvendinamos ir išbandomos ir kitose situacijoje.
Projektu siekiama paskatinti socialiai atsakingo verslo modelio kūrimą. Projekto partneriai ketina perduoti žinias, įgūdžius ir gebėjimus, kad besimokantieji galėtų dirbti socialiai atsakingoje įmonėje, vykdant tvarumo veiklų užduotis.
Projekto tikslinė grupė - besimokantieji profesinio mokymo įstaigose ir darbo ieškantys asmenys, turintys EKS 4/5 kvalifikacijų lygius.
Projekto rezultatai. Suplanuotų mokymo veiklų projekte dėka, projekto rezultatai pakeis įmonės kultūrą į teigiamą pusę. Numatomi šie projekto rezultatai:
1) Socialiai atsakingo verslo modelio ES lygiu analizė (ir seminaras) bei mokymo poreikių žemėlapis;
2) Mokymo kursas ir susijusi tvarumo veiklų specialisto mokymo programa, skirta socialiai atsakingoms įmonėms;
3) Aiškūs ir daugiarūšiai įrankiai bei mokymo medžiaga, skirta socialiai atsakingų įmonių tvarumo veiklų specialistams 5-iomis ES kalbomis;
4) Dveji pilotiniai mokymai, kuriuose dalyvaus 30 dalyvių;
5) Naudojimo strategija, kuria siekiama skleisti informaciją apie socialiai atsakingų įmonių tvarumo veiklų specialisto pareigybę ES lygmeniu.
Projekto tikslas - stiprinti senjorų organizacijų ir sidabrinio turizmo specialistų skaitmenines kompetencijas, atliepiant sidabrinių turistų psichosocialinius ir fizinius poreikius bei lūkesčius.
Projekto tikslinė grupė – senjorų organizacijų ir sidabrinio turizmo specialistai, švietimo ir verslo paramos organizacijų atstovai.
Numatomi pasiekti rezultatai:
Projektu siekiama sukurti mokymų ir žinių klasterio bendruomenę iš universitetų, verslo įmonių ir kitų narių, kurie keisis žiniomis skaitmeninės transformacijos projektams valdyti.
Projekto tikslinė grupė - aukštosios mokyklos, įmonės, asociacijos ir klasteriai, magistrantūros programos, studentai, dėstytojai ir ekspertai, suinteresuoti naudotis projekto rezultatais, juos taikyti ir juos vystyti.
Numatomi pasiekti rezultatai:
o Kompetencijos ir skaitmeninė transformacija.
o Projektuojamos organizacijos skaitmeninėje erdvėje.
o Tvari skaitmeninė transformacija.
o Žinios judriose organizacijose.
Dėl technologinės pažangos ir pandemijos sukelto nuosmukio, pastebima, jog stipriai nukentėjo mažesnį darbo užmokestį gaunantys darbuotojai, ypatingai moterys.
Projektas „DAS“ skirtas moterims, susidūrusioms su neigiamu pandemijos ir technologinės pažangos poveikiu.
Projektu siekiama sukurti mokymo priemonių rinkinį, skirtą moterų potencialui ir kompetencijoms stiprinti.
|
![]() |
Regioninės ir vietos politikos priemonių tobulinimas inovacijų ir žinių ekonomikos srityse |
|
Kauno MTP aktyviai dalyvauja Interreg BSR ir Interreg Europe programų projektuose. Interreg BSR programos projektai yra skirti integruotai teritorinei plėtrai užtikrinti ir bendradarbiavimo iniciatyvoms inovatyvesniam ir labiau prieinamam (pasiekiamam) Baltijos jūros regionui kurti. Kauno MTP teikia pirmenybę dalyvauti pirmojo šios programos prioriteto projektuose, skirtuose inovacijų gebėjimams (Capacity for Innovation) stiprinti. Įgyvendinant šio prioriteto projektus yra remiama inovacijoms skirtos infrastruktūros plėtra, sumanios specializacijos strategijų įgyvendinimas ir netechnologinės inovacijos. Atsižvelgiant į tai, kad LR Ūkio ministerija yra Kauno MTP dalininkė, Kauno MTP gali dalyvauti Interreg Europe programos projektuose. Ši programa skirta padėti regioninėms ir vietinėms valdžioms įgyvendinti geresnes strategines programas. Kauno MTP prioritetą teikia dvejoms šios programos kategorijoms: tyrimai ir inovacijos bei MVĮ konkurencingumas. |
|
Šiuo metu įgyvendiname šiuos Interreg BSR programos projektus: |
Projekto tikslas – sukurti priemones, skirtas suinteresuotųjų šalių atsparumui ir gebėjimui prisitaikyti didinti, tobulinant jų nuotolinio darbo įgūdžius, ypač nuotolinio darbo minkštuosius įgūdžius. Sukurtos priemonės ir metodai aprėps 3 kategorijas: komunikacija ir inovacijos, tvarumas ir nuotolinio verslo strategija.
Stiprinant Europos ekonominę struktūrą iškyla poreikis didinti MVĮ konkurencingumą. Darniai augdamos MVĮ susiduria su nemažai kliūčių siekiant gauti prieigą prie rizikos kapitalo ir pasinaudoti naujomis galimybėmis verslui. Kai kurie šio projekto partneriai turi savo akceleravimo schemas, kurios efektyviai veikia vietiniame lygmenyje. Kiti patiria regioninių valdžios institucijų paramos trūkumą kuriant ir finansuojant priemones, susijusias su kapitalo, skirto MVĮ, pritraukimu.
Pagrindiniai rezultatai: kiekvienam regionui skirto vieno veiksmų plano paruošimas, parengtas atsižvelgiant į tarpregioninės patirties apsikeitimą, kas turėtų užtikrinti tinkamą įgyvendinimą antrajame projekto etape.
Kitos programos ir projektai: |
Įgyvendinti projektai: |
Projekto tikslas – sujungti skirtingas Europos deep-tech startuolių ekosistemas ir remti tarpvalstybinį bendradarbiavimą, siekiant standartizuoti inovatyvaus verslo augimo kelius Europoje.
Pagrindiniai uždaviniai:
Projekto tikslas – skatinti žaliųjų stogų vystymą, kaip piliečių atsaką į aplinkos apsaugą, aktyvų piliečių dalyvavimą sprendžiant aplinkosaugos klausimus, skatinti savivaldybių ir teritorijų tvarų vystymąsi; plėtojant mokymus žaliųjų stogų vystymo klausimais siekti visuomenės sąmoningumo ir įsitraukimo į aplinkos apsaugos klausimų sprendimą naudojant sukurtus inovatyvius skaitmeninius įrankius klimato kaitos mažinimo, tvarios plėtros ir aplinkosaugos klausimams spręsti
Projekto tikslinė grupė – gyventojai ir bendruomenės nariai, taip pat šios srities profesionalai
Numatomi pasiekti rezultatai:
Pagrindinis projekto tikslas – pagerinti ir sustiprinti verslo inkubatorių, kaip svarbių inovacijų ekosistemos dalyvių, vadybos ir paramos teikimo verslui gebėjimus.
Projekto tikslinė grupė – verslo inkubatoriai, mokslo ir technologijų parkai, verslo ir inovacijų paramos organizacijos.
Numatomi pasiekti tikslai:
Projekto tikslas – išvystyti Europos kreditavimo sistemos profesinio rengimo srityje kriterijus atitinkančią mokymo medžiagą, skirtą profesinio rengimo mokytojų, dirbančių elektronikos srityje, žinių atnaujinimui.
Projekto tikslinė grupė – profesinio rengimo mokytojai, dirbantys elektronikos srityje.
Projekto rezultatai:
Projekto tikslas – sukurti naują skaitmeninį mokymo priemonių rinkinį, kuriuo Europos profesinio mokymo mokytojai bei sveikatos sektoriaus mentoriai galėtų padėti sveikatos priežiūros specialistams neatsilikti nuo naujausių technologijų, sąlygotų Pramonės 4.0 revoliucijos.
Projekto tikslinė grupė – profesinio mokymo mokytojai ir mentoriai, sveikatos priežiūros personalas, profesinio mokymo studentai.
Numatomi pasiekti rezultatai:
Projekto tikslas – paskatinti ir sustiprinti tvarią žmogiškųjų išteklių vadybą įmonėse.
Projekto tikslinė grupė – žmogiškųjų išteklių specialistai, įmonių vadovai ir darbuotojai, profsąjungos, kiti sektoriai, profesinio mokymo centrai bei vietos plėtros agentūros.
Expected results achieved:
Projekto pagrindinis tikslas – sukurti pažangių mokymo programų rinkinį, padėsiantį sveikatos priežiūros sektoriaus darbuotojai didinti savo technologinius įgūdžius ir etines kompetencijas užtikrinant humanišką e. sveikatos naujovių įgyvendinamą. Rinkinio kūrimo procese dalyvaus akademinės bendruomenės, visuomenės sveikatos subjektai, MVĮ, steigėjai, verslininkai ir verslo konsultantai.
Projekto tikslas – parengti mokymo kursus instruktoriams, kurie galės pristatyti savivaldybėms, ką išmanieji miestai / kaimai reikštų jų specifinėje aplinkoje. Be to, jie taip pat galės mokyti kitus lektorius ir taip prisidėti prie tolesnės projekto rezultatų sklaidos.
Laukiami rezultatai: projekto laikotarpiu bus parengtas intelektinių produktų rinkinys. Pradėsime nuo savivaldybių ir instruktorių poreikių tyrimo. Toliau bus rengiama mokymo programa. Vėliau seks kursų medžiagos rengimas ir internetinio seminaro, skirto instruktoriams rengti, organizavimas. Parengus visą kursų medžiagą, ji bus internacionalizuota, tai yra išversta į vietines konsorciumo partnerių kalbas. Pasibaigus projektui, visa projekto kursų medžiaga bus laisvai prieinama „Moodle“ platformoje. Norint dar labiau sustiprinti projekto rezultatus, paskutinė jo dalis bus skirta nacionalinių konferencijų organizavimui visose projekto partnerių šalyse.
Projekto tikslas – įgalinti naujausią programų sistemų inžinerijos mokymo turinį kuriant (arba perkuriant) aukštojo mokslo programą keliose ES šalyse sistemingai konsultuojantis su įvairiomis suinteresuotomis šalimis ir įtraukiant techninius ekspertus iš IKT sektoriaus įmonių, kad padėtų rengti paskaitas ir mokomąja medžiagą. Stiprinti dialogą ir glaudesnį bendradarbiavimą tarp pramonės ir švietimo, stengiantis suderinti abipusį skaitmeninių įgūdžių poreikių supratimą ir skatinti praktinio įgūdžių lavinimą. Skatinti praktinį mokymą aukštojo mokslo srityje sukuriant mokymosi galimybes darbo vietoje IKT srityje. Tobulinti aukštųjų mokyklų studentų įgūdžius, stiprinant profesinės karjeros pažangą.
Laukiami rezultatai: Vykdydami projektą aukštojo mokslo studentai įgis naujausius šiuolaikinius įgūdžius ir kompetencijasprogramų sistemų technologijose, patobulins „minkštuosius“ įgūdžius, kurie padės jiemsgeriauintegruotis į verslo pasaulį, bendradarbiaujant su kolegomis ir vartotojais. Akademinis personalasturės galimybę atnaujinti mokymo metodus, taip pat pasitikrinti savo žinias ir įgūdžius verslo pasaulio realijoje. Ilgalaikėje perspektyvoje IT įmonės galės tikėtis darbo rinkoje sulaukti geriau parengtų, aukštojo mokslo kvalifikaciją įgijusių,studentų, kurių kompetencija atitinka darbo rinkos poreikius programų sistemų srityje.
Pagrindinis projekto tikslas – remti inovacijų diegimą MVĮ organizacijose visoje Europoje, kuriant ir įgyvendinant organizacinių inovacijų diegimo metodiką, taikant daugiapakopį požiūrį – individualų, grupinį ir organizacinį. Pagal FLOURISH metodiką MVĮ galės įdiegti naujas darbo organizavimo formas, užtikrinti didesnį darbuotojų dalyvavimą naujovių diegimo procesuose, tobulinti valdymo metodus ir užtikrinti, kad jie būtų nuolat peržiūrimi.
Projekto tikslas – yra skatinti inovacijų proveržį žaidimų verslo aplinkoje Baltijos jūros regione, sustiprinti tarptautiškumą ir bendradarbiavimą tarp suinteresuotųjų šalių, paversti regioną žaidimų industrijos karštuoju tašku, turinčiu bendrą prekės ženklą.
Projekto tikslinė grupė – žaidimus kuriančios mažos ir vidutinės įmonės.
Numatomi pasiekti rezultatai:
Projekto tikslas – teikti paramą moterims verslininkėms: įgyti aukštos kokybės verslumo įgūdžių ir skaitmeninių kompetencijų, kurios padėtų tapti sėkmingomis naujos kartos technologijų srities verslininkėms.
Projekto tikslinė grupė – moterys, neseniai įkūrusios arba planuojančios įkurti verslą.
Numatomi pasiekti rezultatai:
verslininkėms skirta nuotolinė verslumo mokymosi programa; daugialypės terpės išteklių kompleksas, stiprinantis skaitmeninį raštingumą ir saugų medijų naudojimą; tęstinio profesinio mokymo ir suaugusiųjų švietimo specialistų kvalifikacijos kėlimo programa; verslumo įgūdžių ugdymas; tinklaveikos, tarpusavio dalinimosi žiniomis bei patirtimi skatinimas.
Projekto tikslas – sukurti profesinio mokymo kvalifikacijas specialistams, kurie yra IoE vadovai ar kūrėjai, ir mokyti juos priimti ir valdyti IoT įrenginius ir programas.
Projekto tikslinė grupė – specialistai, dirbantys Europos MVĮ, įskaitant IoE kūrėjus, tyrėjus ir studentus.
Numatomi pasiekti rezultatai:
Projekto tikslas – sukurti inovatyvius pedagoginius metodus, skirtus pagerinti STEM dalykų (Gamtos mokslų, Technologijų, Inžinerijos ir Matematikos, angl. STEM) mokymo kokybę vidurinėse mokyklose.
Projekto tikslinė grupė – švietimo sistemos atstovai ir dalyviai.
Expected results achieved:
Sukurti inovatyvų informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis (ICT) grįstą STEM pedagoginį modelį vidurinėse mokyklose, kuris leis efektyvinti STEM dalykų mokymąsi, didins mokinių įsitraukimą į STEM dalykus. Projekto rezultatai suteiks mokytojams galimybę įgyti papildomas kompetencijas taikant novatoriškus ir interaktyvius STEM pedagoginius metodus praktikoje.
Tikslas: įkvėpti ir paremti verslias moteris, gyvenančias vietovėse, nutolusiose nuo didžiųjų miestų kurti ir vystyti savo verslą.
Numatomi sukurti produktai: nuotolinio mokymosi programos: “Moterų verslumo akademija“, kurią sudarys 8 moduliai verslo vystymo tema ir “Verslumo ratas“, kuri padės vystyti asmenines savybes ir socialinius įgūdžius.
Numatomi pasiekti rezultatai: nuotolinio mokymosi platforma, padedanti tobulinti verslo vystymo žinias bei asmenines savybes ir socialinius įgūdžius; “Verslių moterų tinklas“ – verslių moterų grupės, paremtos bendruomeniniu principu: tam tikroje vietovėje lyderės suburs moteris, kurios kartu mokysis, dalinsis patirtimi, spręs iškilusias problemas.
Projekto SUSTRADER tikslas – pasikeisti gerąja patirtimi apie tvaraus verslo tradicijų puoselėjimą atokiuose regionuose.
Projekto tikslinė grupė – atokių regionų bendruomenės, verslo paramos ir švietimo institucijų atstovai.
Numatomi pasiekti rezultatai:
Projekto tikslas – skatinti moterų verslumą keičiantis gerąja patirtimi.
Projekto tikslinė grupė –moterys nuo 40 iki 55 metų amžiaus, kurioms tam tikru metu teko sustabdyti karjerą.
Numatomi pasiekti rezultatai: perduotos metodikos, priemonės ir gerosios praktikos pavyzdžiai, susiję su moterų įmonių plėtra ir konsolidacija, verslumo įgūdžių ugdymu, paramos sistemų moterų įmonių plėtrai stiprinimu ir paspartins inovacijų procesą vietos lygmeniu.
Tikslas: skatinti ekonomikos augimą ir konkurencingumą Baltijos jūros regione, didinant MVĮ inovacijų pajėgumus ir lygybę, ypač turizmo, kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriuose, kuriuose dažnai dominuoja moterys.
Numatomi sukurti produktai: mokomoji medžiaga, supažindinanti su inovacijų vadybos pagrindais bei pristatanti naujausius MVĮ inovacijų paramos metodus ir modelius projekto partnerių šalyse.
Numatomi pasiekti rezultatai: ataskaita apie geriausią įvairių organizacijų – socialinių nepelno organizacijų, viešojo sektoriaus ir privačių įmonių – praktiką, siekiant padidinti MVĮ pajėgumus turizmo, kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriuose; ataskaita, pristatanti verslumą skatinančių iniciatyvų potencialo panaudojimo galimybes moterų kuriamo inovatyvaus verslo skatinimui; elektorininė brošiūra, pristatanti inovacijas skatinančias iniciatyvas bei inovatyvias verslininkines projekto partnerių šalyse; mokomoji medžiaga inovacijų vadybos tema.
Tikslas: paruošti profesionalus, galinčius prisidėti prie Europos įmonių skaitmeninės transformacijos, naudojant IoT (daiktų internetas) teikiamus pranašumus.
Projektas taip pat siekia palengvinti IoT technologijų sklaidą tarp Europos MVĮ.
Numatomi pasiekti rezultatai: mokymo poreikių ir darbo rinkos analizė, susijusi su IoT technologijų taikymu; Profesinės kvalifikacijos, parengtos pagal mokymosi visą gyvenimą priemones (EQF, EQVET ir EQAVET – Europos mąstu pripažįstami kvalifikacijų modeliai); Interviu ir atvejų analizės; Nuotolinės laboratorijos, nuotolinio mokymosi metodikos taikymas; Profesinio rengimo kursų parengimas IoT4SME kvalifikacijai įgyti. Visos didaktinės priemonės, parengtos kaip, atviri mokymosi ištekliai, bus prieinamos e-mokymosi platformoje; išleistas geriausių praktikų, susijusių su IoT sprendimų taikymu, vadovas.
Projekto tikslas – stiprinti tęstinio profesinio mokymo ir verslo įmonių bendradarbiavimą, didinti profesinio mokymo kokybę ir skatinti naujoves.
Projekto tikslinė grupė – mokytojai, dėstytojai, kiti švietimo sistemos atstovai.
Projektu siekiama pritraukti daugiau dėmesio verslumo ugdymui profesinio mokymo įstaigose. Norint padidinti besimokančiųjų užimtumo lygį, būtina mokyti profesinių mokyklų studentus susikurti darbo vietą patiems.
Numatomi pasiekti rezultatai:
Projekto tikslas – sukurti individualiems poreikiams pritaikytus ir tarpusavio mokymusi paremtus tinklus realiose ir virtualiose aplinkose.
Projekto tikslinė grupė – mikro įmonių savininkai, profesinio švietimo ir mokymo srities konsultantai.
Expected results achieved:
Projekto tikslas – sumažinti anksti iš švietimo sistemos pasitraukiančių asmenų skaičių, taikant skaitmeninėmis ir analitinėmis technologijomis pagrįstą mokymosi ekosistemą, mokant bei mokantis į karjerą orientuotų socialinių įgūdžių, reikalingų darbo rinkoje.
Projekto tikslinė grupė – švietimo sistemos dalyviai ir atstovai, teikiantys mokymo paslaugas.
Numatomi pasiekti rezultatai:
Projekto tikslas – išanalizuoti įvairias startuolių vystymosi ir augimo koncepcijas, taikyti praktinius būdus darniam jų augimui užtikrinti.
Projekto tikslinė grupė – startuoliai, verslo inkubatorių bei kitų verslo paramos insititucijų atstovai.
Numatomi pasiekti rezultatai: verslo inkubatorių potencialo stiprinimas, vystant verslo inkubatorių gidą vadovams ir teikiant mokymus inkubatoriaus darbuotojams; praktinis gidas apie e. verslo kūrimą; nuotolinis verslo inkubatorius (e. mokymosi centras); MVĮ verslumo skatinimas, teikiant pagalbą pirmaisiais jų įkūrimo metais; tinklaveikos ir bendruomeniškumo Europoje stiprinimas; verslumo mokymosi galimybių plėtra Europoje; moterų verslumo Europoje skatinimas.
Projektas skirtas IT kompetencijų ugdymui ir panaudojimo skatinimui kaimo turizmo sektoriuje.
Tikslas: padėti vystytis Europos turizmo sektoriui išmaniai panaudojant skaitmeninę rinką ir IT galimybes.
Numatomi sukurti produktai: mokymosi programa, kurią sudarys 9 moduliai ir 49 instrukcijos bei mokymosi platforma, kurioje bus prieinama visa metodinė medžiaga turizmo paslaugų teikėjams.
Numatomi pasiekti rezultatai: sukurtaplatforma, skirta mokytis. Mokymosi programa padės pagerinti turizmo paslaugų teikėjų IRT gebėjimus ir įgytas žinias panaudoti savo pačių el. rinkodaros strategijoms kurti.
Tikslas – sukurti draugišką inovacijoms aplinką mikro, mažose ir vidutinėse įmonėse ir prisidėti prie greitesnio verslo prisitaikymo diegiant organizacines inovacijas, suteikiant galimybes gauti specializuotus mokymus ir atnaujintą mokymo(si) medžiagą.
Numatomis sukurti produktai:mokymo programa; mokymosi medžiaga, kurią sudarys 10 modulių, mokymosi platforma bei gairės profesinio mokymo paslaugų teikėjams.
Numatomi pasiekti rezultatai: mokymosi programa, kurioje pateikiama mokymo medžiagos struktūra, kiekvienai iš 10 pasirinktų temų numatyta tam tikra trukmė. 10 modulių ne tik pasiūlys trumpą teorinę dalį supažindinančią besimokančiuosius su pagrindinėmis, tam tikros temos sąvokomis, bet ir pateiks žinių pasitikrinimo klausimus, sėkmės istorijas bei interaktyvius žaidybinius pratimus; gairės profesinio mokymo paslaugų teikėjams: trumpas metodologinis dokumentas, skirtas profesinio mokymo paslaugų teikėjams, sukurtas pagal InnoWork mokymo medžiagą.
Pagrindinis projekto tikslas – gerinti tęstinio profesinio mokymo kokybę, didinti profesinio mokymo besimokančiųjų įsidarbinimo galimybes, užtikrinti efektyvią studijų ir įdarbinimo partnerystę.
Projekto tikslinės grupės – tęstinio profesinio mokymo sistemos dalyviai ir atstovai, teikiantys mokymo paslaugas.
Laukiami projekto rezultatai: situacijos analizė Lietuvoje ir partnerių šalyse; informacinė mokomoji medžiaga besimokančiųjų įsidarbinimo galimybių didinimui; tęstinio profesinio mokymo gairės apie inovatyvų ir technologiškai orientuotą mokymąsi; projekto rezultatų pristatymas tikslinių grupių atstovams.
Projektas skirtas tobulinti darbo praktikų sistemą projekto partnerių šalyse.
Tikslas: pagerinti bendradarbiavimą tarp mokslo institucijų ir verslo bei prisidėti modernizuojant studentų praktikų programas mokslo institucijose.
Numatomi sukurti produktai: praktika įmonėse grįstas mokymosi modelis, atsižvelgiantis į tikslinės grupės (verslo bendruomenės atstovų, dėstytojų, studentų) poreikius; nuotolinio mokymosi platforma studentų praktikos įmonėse tema.
Numatomi pasiekti rezultatai: atlikus visų tikslinės grupės atstovų apklausą ir išsiaiškinus jų poreikius bei pastabas, sukurtas praktika įmonėse grįstas mokymosi modelis; verslo ir akademinės bendruomenės mokymai studentų praktikos tema; visoms projekto tikslinėms grupėms pritaikyta nuotolinio mokymosi platforma, kurioje bus pateikta išsami informacija darbo praktikos organizavimo, įgyvendinimo, vertinimo tema.
Tikslas: įtraukus darnią aplinką puoselėjančių ir socialiai atsakingų įmonių praktikas, parengti inovatyvias mokymosi priemones ir geriausios praktikos metodus, skatinančius aplinkos tvarumą, pritaikytus tęstinio profesinio mokymo (TPM) poreikiams.
Numatomi sukurti produktai: lyginamoji analizė; pristatomieji mokomieji moduliai; specifiniai moduliai žinių gilinimui; mokomųjų modulių ir EN-VET produktų nustatymo testavimo apžvalga; elektroninė brošiūra, pristatanti gaires, apibūdinančias projekto metu testuotas programas ir gautas išvadas.
Numatomi pasiekti rezultatai: mokymų medžiaga ir gairės, padėsiančios pritaikyti inovatyvius gerosios praktikos metodus, skatinančius aplinkos tvarumą.
Projekto tikslas: pristatyti skaitmeninių technologijų naujienas švietime, skatinti aktyviai jas taikyti atnaujinant mokymo ir mokymosi metodus.
Projekto tikslinė grupė – švietimo sistemos dalyviai ir atstovai, teikiantys mokymo paslaugas.
Numatomi pasiekti rezultatai: e-mokymosi portalas su parengta, ištestuota ir patvirtinta medžiaga (5 skaitmeninės kompetencijos: informacija, komunikacija, problemų sprendimas, saugumas, turinio kūrimas); švietimo sistemos atstovų ir dalyvių informavimas ir naujausių skaitmeninių kompetencijų taikymo skatinimas.
36 mėnesius truksiančio projekto laikotarpiui sukuriamas konsorciumas, kurį sudaro 7 mokslinių tyrimų institucijų specialistai, 18 įmonių, energijos tiekimo grandinės atstovų (4 projekto partneriai, 14 asocijuoti partneriai) bei kiti 7 partneriai: verslo plėtros asociacijos, mokslo parkai, technologijų perdavimo institucijos ir klasterių atstovai.
Projekto tikslas – atsinaujinančių energijos šaltinių vystymas, panaudojant naujas medžiagas (SiC, GaN), atsinaujinančios energijos efektyvumo didinimas, skatinant rinkos vartojimą. Kauno mokslo ir technologijų parko vaidmuo – informacijos sklaida MVĮ, supažindinant su projekto metu sukurtomis atsinaujinančių elektros energijos šaltinių technologijomis, didinant žinomumą bei technologijos pridėtinę vertę.
Projekto tikslas – parengti gaires ir gerąją praktiką apie ankstyvą pasirengimą trečiajam amžiui, pabrėžiant mokymosi ir dalinimosi žiniomis svarbą.
Projekto tikslinė grupė – trečiojo amžiaus grupės asmenys, karjeros konsultantai, žmogiškųjų išteklių vadybininkai.
Numatomi pasiekti rezultatai: parengta ir svetainėje patalpinta duomenų bazė apie karjeros keitimo galimybes ir iššūkius; mokymosi ciklo, skirto norintiems įgyti papildomų bendrųjų kompetencijų, reikalingų keičiant karjerą, sukūrimas.
Projekto tikslas – skatinti inovacijas, užtikrinti sumanios specializacijos strategijos įgyvendinimą, bei skatinti verslumą, remiant mažąsias ir vidutinio dydžio įmones, tokiu būdu prisidedant prie pastangų paversti Baltijos jūros regioną inovatyviu, tvariu ir konkurencingu.
Konkretus projekto tikslas yra užtikrinti tvarią paklausią mokslinių tyrimų infrastruktūrą, sukurti atvirosios prieigos duomenų koncepciją bei užtikrinti bendradarbiavimą tarp mokslinių tyrimų institucijų ir įmonių regioniniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.
Projekto metu bus įsteigti nacionaliniai pramonių tyrimų centrai atliekantys tarpininko vaidmenį tarp tyrimo institucijų ir įmonių.
Projekto tikslas – sumanios specializacijos strategijų, susijusių su tyrimų ir inovacijų skatinimu, įgyvendinimas organizuojant bendrą mokymąsi ir tinklaveikos renginius įmonėms ir inovacijų sistemos dalyviams.
Projektu siekiama pagerinti inovacijų tarpininkų organizacinius gebėjimus įgyvendinant strategijas ir regioninės valdžios institucijų gebėjimus, atnaujinant ir pagerinant sumanios specializacijos strategijos įgyvendinimo procesus.