Skandinavijos rinka vilioja inovatyvius technologinius sprendimus siūlančias lietuvių kompanijas. Naujovėms imlūs ir pasaulines tendencijas brėžiantys skandinavai įsileidžia užsienio šalių produktus gana noriai, tačiau su viena sąlyga – jiems ypač svarbi kokybė, pastebi su Europos įmonių tinklo Danijoje konsultantais dirbančio, Kauno mokslo ir technologijų parke veikiančio, IT ir komunikacines technologijas vystančių įmonių klasterio „Digital Rocket LT“ kūrėjai.
Lietuvos inovacijų centro iniciatyva Danijos konsultantai iš Europos įmonių tinklo Lietuvoje lankėsi šiemet birželį ir susitikimams su 5 Kauno MTP įsikūrusiomis klasterio įmonėmis skyrė beveik savaitę. Didžiausias Europoje, vieno langelio principu veikiantis, verslo paramos tinklas, vienija beveik 600 organizacijų daugiau nei 60 šalių ir siekia padėti mažoms ir vidutinėms įmonėms plėtoti verslą išeinant į tarptautines rinkas.
Pirmos konsultacijos metu Kaune „Vaeksthus Copenhagen“ konsultantai Johnny Louis Bauer ir Steen Lohse detaliai analizavo kiekvienos įmonės veiklas ir, pasitelkdami specialų airių sukurtą įrankį „Innovation Health Check“, išskyrė įmonės stipriąsias ir silpnąsias puses. Įmonėms susitikus su danų konsultantais antrąkart, specialistai sudarė planus koreguotinoms sritims ir parengė rekomendacijas.
„Likau maloniai nustebintas – danų konsultantai atliko profesionalią įmonės analizę ir pateikė argumentuotą vertinimą, ką reikia tobulinti pristatant savo produktą potencialiems klientams ir ką keisti pačios įmonės darbo procesuose. Danai naudoja specifines verslo valdymo ir buhalterinės apskaitos sistemas, todėl mums svarbu atsižvelgti kaip galime savo siūlomą produktą integruoti su šiomis sistemomis ir aiškiai komunikuoti kokią papildomą naudą tai atneštų užsienio klientui“, – sako Tomas Urbonas, „Digital Rocket LT“ klasteriui priklausančios ir IT sprendimus kuriančios įmonės „SONARO“ vadovas.
Po trijų mėnesių konsultuotas lietuvių įmones danai pakvietė į Kopenhagą, patiems susipažinti su Skandinavijos įmonėmis ir užmegzti naujus kontaktus. Lietuviai lankėsi IT inžineriniuose sprendimuose lyderiaujančios „Dansk Ingeniør Service“ būstinėje, susipažino su elektroninių užraktų kūrėjais „Bekey“, duomenų analitikoje besispecializuojančia „Enfor“ ir kitomis įmonėmis „CopenXRealities“ virtualios realybės renginio metų vykusiuose verslo susitikimuose.
„Danijos konsultantai pastebėjo, kad lietuvių IT įmonės siūlo itin kokybiškus produktus bei paslaugas, tačiau yra pernelyg kuklūs. Pagrindine problema, siekiant plėtros tarptautinėje rinkoje, išlieka kainodara – vis dar nepakankamai save vertiname kitų šalių atžvilgiu“, – pastebi susitikimus Lietuvoje ir Danijoje koordinavusi Lietuvos inovacijų centro konsultantė Asta Noreikienė.
Perspektyvų Danijos rinkoje įžvelgianti A. Noreikienė atkreipia dėmesį, kad net jeigu pirmo susitikimo užsienyje metu klientas nenupirko įmonės siūlomo produkto, tai nereiškia vizito nesėkmės. Danams būdinga rekomenduoti kokybiškus sprendimus kuriančius specialistus kitiems kolegoms. Vienas iš pavyzdžių – naujos bendrų verslo projektų galimybės, kurios atsivėrė prabėgus mėnesiui po susitikimo Danijoje, kai UAB „SONARO“ užmezgė ryšius su atviro kodo programinės įrangos kūrėjais „Cloudify“.
Tai 6 perspektyvios IT srityje veikiančios įmonės: interaktyviųjų reklamos stendų plėtojimo srityje besispecializuojantis „Persimonas“, debesų kompiuterijos sprendimus ir verslo sistemas kuriantis „SONARO“, elektroninėje prekyboje diegiantys interaktyvius vaizdo sprendimus „Indeform“, plataus spektro IT paslaugas teikiantis „ITPC“, realaus laiko vartotojų stebėsenos paslaugas JAV rinkai teikiantis „Eteam“ bei internetinius ir mobiliuosius sprendimus siūlantys „Es4B“.
Šiose įmonėse dirbantys daugiau nei 100 profesionalų sieks Lietuvos ir užsienio klientams teikti aukščiausios kokybės IT paslaugas ir sutelks jėgas bendriems projektams, kurių, dėl didelių užduočių atlikimo apimčių, nepajėgtų įgyvendinti veikdami atskirai. Naujojo klasterio veiklą koordinuoja Kauno mokslo ir technologijų parko inovacinių paslaugų ekspertai.