Penktadienį Kauno MTP įmonių sveikatos technologijų kūrėjai susitiko su žurnalistais ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje komanda Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) laboratorijose. Kauno MTP įsikūrusios įmonės glaudžiai bendradarbiauja su medicinos sričių mokslininkais ir rinkai siūlo pažangius technologinius sprendimus.
Robotiką ir diagnostinę įrangą apjungiančios UAB „Rubedo sistemos“ vadovas Dainius Karkauskas pristatė kompiuterinio matymo sprendimus medicinai ir verslui. Įmonė kartu su Kauno Technologijos bei Vytauto Didžiojo universitetų mokslininkais sukūrė inovatyvų spindulinės terapijos pacientų pozicionavimo sprendimą, naudojamą onkologijoje – robotizuotą radioterapijos lovą. Nors Lietuvoje šis sprendimas dar netaikomas, užsienyje skaičiuojama, kad tokią lovą naudoja virš 800 medicinos įstaigų.
Medicininę programinę įrangą vystanti UAB „Softneta“ pasidalino vaizdų peržiūros ir archyvavimo sprendimu MedDream DiCOM Viever. Tokia įranga naudojasi tiek didžiausiųšalies gydymo įstaigų specialistai, tiek užsienio klinikos ir gydyklos. Lietuvių sprendimas konkuruoja su puikiai pasaulyje žinomais gamintojais kaip „Fujifilm“, „Visus“, „Carestream“, „Agfa“ ir kitais. Naujai kuriama „Softnetos“ sistema jau greitai gebės padėti gydytojui prognozuoti tolimesnę paciento ligos raidą.
Kiekvienas dalyvis galėjo išbandyti MB „Fidens“ sukurtą „ViLimBall“ kamuoliuką, mažinantį rankų drebėjimą sergantiems esensialiniu tremoru. Startuolis yra sukūręs ir antrąjąįrenginio versiją, skirtą mažinti reumatinio artrito sukeltam rankų sąstingiui. Kamuoliuką galima įsigyti ir Lietuvoje, šiuo metu įrenginiui kuriama mobili aplikacija, leisianti „mokytis“ iš aptinkamų virpesių dažnio ir išgauti didesnį efektyvumą.
Žurnalistų susidomėjimo sulaukė ir LSMU Gyvulininkystės technologijos fakulteto mokslininkų ir verslo partnerių sukurta paukščių lesinimo technologija. Po įmonių inovacijų pristatymų svečiai išvydo LSMU Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre eksponuojamas medicinos srities inovacijas, atradusias savo vietą Lietuvos ir užsienio rinkose. Vėliau LSMU Farmacijos fakulteto prodekanas prof. dr. Valdas Jakštas pakvietė apsilankyti Fitofarmacijos laboratorijose, supažindino su tyrimų įranga ir naujausiais mokslo ir verslo projektais.